Kliki siia
Amira UUS E-Pood
Bellyplanet.com

American Tribal Style Bellydance ja Tribal Fusion
DVD info ja tellimine
"Kõhutantsu ABC " DVD


AMIRA EESTI SUVI 2013

pnb_posterthumb

Hõimutantsu info

Eestikeelsed
kõhutantsu lingid
inesdance.com
nabaratoorium.ee
sansaara.ee
zahira.ee
www.kumei.ee
www.kohutants.ee


English Please...

Amirat toetab:


All transactions done through this site are 100% safe and use 256-bit Secure Sockets Layer encryption.

 

 


Mis on American Tribal Bellydance (ATS) ja kuidas seda eristada teistest hõimutantsu liikidest!

ATS ehk Ameerika Hõimustiilis kõhutants on Ameerika läänekaldal 60ne -70 ndate paiku välja arenenud tantsustiil. Seda on muidugimõista mõjutanud erinevate maailma rahvaste kultuur ja seda just eriti India, Kesk-Ida ja Põhja Aafrika riikidest pärinevad mõjutused. Kuid kuna ATS-il on oma kindlad kriteeriumid, võib seda siiski omaette stiilina paigutada.
Kuigi mõningate allikate põhjal loetakse ATS asutajaks legendaarset Jamila Salimpouri, võib ATSi suurimaks mõjutajaks siiski lugeda San Franciscost pärit grupi nimega Fat Chance Bellydance asutanud tantsijatari Carolena Nereccio’t.
Vaata linki http://fcbd.com/

ATS eristab teistest hõimutantsudest see, et neil on kindel riietuse stiil ja tantsitakse alati grupis. (Soolotants ei ole enam ATS, seda võib juba lugeda mingi teise stiili sulamiks.) Tantsu põhiolemus on improvisatsioon ja muusika on maalähedane ja püsiva, etteaimatava rütmiga. On kindlad liigutused, mida grupp teab ning liidrit järgitakse tajumise teel. Seda enam on kindel see, et mida kauem üks grupp koos tantsib, seda parem on nende harmoonia ja sünkroonsus. (Seda võib vabalt võrrelda Setu rahvalaulude esitamisega, kui grupp kordab liidri ehk killõ järel.) Instrumentidest ja lisadest kuuluvad ATS tantsu juurde suured Afgani stiilis sõrmesimbalid, mõõgad, korvid, kannud, isegi elavad suured maod.

ATSi tantsijad on äratuntavad suurte rätikustest seotud turbanite, tätoveeringute, eriliste näomaalingute, suurte seelikute, värviliste villaste tuttide ja erinevate metallkaunistuste järgi. Varrukas peab olema alati pikk, pluusiks võib olla India choli taoline riietusese või metallrahadega kaetud rinnahoidja. Keskosa on paljastatud. Suure ja laia mustlasliku seeliku alla mahuvad ka suured haaremi püksid. Seelikut katavad omakorda mitmesugused puusarätikud ja narmastega sallid. Turban peas ei ole enne valmisehitatud müts, vaid see seotakse iga kord uuena pähe, mille esimene osa koosneb alusrätikust, mille alla peidetakse juuksed. Selle peale läheb mitmeid teisi rätikuid, ehteid, kõlinaid, kuljuseid, lilleornamente jms.
ATS tantsijate ettevalmistus esinemiseks võib võtta kuni 2 tundi, sest ka meik on väga eriline ja aeganõudev. Meik on tugev, väljapeetud, kasutatakse tumedaid silmalainereid ja sütt dramaatilisuse lisamiseks. Pliiatsiga joonistatakse näole kriipse, täppe, mis võivad koguni olla signatuuri olemusega ja eristada üht hõimu teisest, kui liider on seda nii soovinud. India bindi ehk täpp otsaees või kahe silma vahel on vägagi populaarne lisand, kuid omab ainult dekoratiivset tähendust.
Ettevalmistusi esinemiseks tehakse eeldatavalt koos, sest see tagab grupi koosolemise aja, mis on hindamatu ja vajalik osa grupile olulise “sideme“ loomiseks.

ATS kohta on inglise keeles olemas väga hea raamat
“THE TRIBAL BIBLE”, autor Kajira Djoumahna. See 300 leheküljeline pilte ja illustratsioone täis laiaulatuslik teatmik annab põhjaliku ülevaate ATS fenomenist.

http://blacksheepbellydance.com/bazaar/tribalbible.html


Kuidas eristada?

Tänapäeval ja ATS populaarsuse kasvamise tõttu on sellest stiilist välja kasvanud nii mitmeid erinevaid fusioone ehk sulameid, et neid on ehk võimatu kõiki üles lugedagi. Nimetades ehk mõned populaarsemad on ATSi sulandatud jazzi, moderntantsu, mustlastantsu, hip-hopi, flamenco, klassikalise India ja latiino tantsudega. Kuna siinkohal pole fantaasial enam piire ja mängu pannakse kõiksugu elemendid, siis on kõige lihtsam eristada Tribal Fusioni ehk Hõimutansu sulami stiilis tantsijat puuduvate elementide järgi. Kui puuduvad elemendid nagu turban, pikad varrukad, haaremipüksid, või on ainult püksid ja puudub seelik, siis on kindel et on tegemist Tribal Fusioniga ja mitte autentse ATSiga. Või teisest aspektist - kui tantsija meenutab kangesti ATS tantsijat, aga tal on juuksed paljastatud, varrukateta särk või esineb soolona, siis pole ta kindlasti mitte ATS vaid Tribal Fusion stiili esindaja.
Lihtsalt pea meeles:
ATS tantsijal on juuksed kaetud turbaniga, pikad varrukad, püksid seeliku all, tantsib koos teistega. Kui kasvõi üks nendest elementidest on puudu, siis pole see ATS vaid fusioon.

Mõned näited Tribal Fusionist on siin
www.ethnophonica.com
www.troupealimah.com
www.troupesalamat.com

ja muidugi tänu Bellydance Superstars showle kultuseks saanud Rachel Brice
www.theindigo.net/2006


Shoppamiseks ja ideedeks:

http://stores.ebay.com/sirik
http://tribalmax.com
http://melodiadesigns.com

Kogunud ja kirja pannud Amira

Shukran,